logo BIP UG Tworóg
Wybierz język: PL DE CZ EN
A A A

Aktualności

VI Święto Pieczenia Chleba - 25.08.2019

W tym roku sołectwo Świniowice będzie gospodarzem gminnych dożynek Tworoga. Impreza zostanie połączona z VI Świętem Pieczenia Chleba i odbędzie się w niedzielę, 25 sierpnia. Rozpocznie się od mszy świętej o godz. 14. Potem ok. godz. 15.15 korowód przejdzie na boisko sportowe. Tam odbędzie się część oficjalna. Potem w programie: występ orkiestry dętej z Kotów (godz. 15.50), Szlagier Maszyna (godz. 16.30), Kafliki (godz. 18), Lovers (godz. 20). 

Sporo będzie się działo przy piekarnioku, gdzie będzie wypiekany chleb na liściu kapusty. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

20.08. 2019r.
dodane przez: S.D.

Zawody wędkarskie

Urząd Gminy w Tworogu wraz z Polskim Związkiem Wędkarskim – koło nr 116 Brynek zaprasza wszystkich wędkarzy na: Zawody wędkarskie (metoda połowu dowolna) 17 sierpnia 2019 godz. 14:00 
Teren ośrodka Brzeźnica „Rybaczówka” (biorący udział w zawodach winni mieć ze sobą wędkę, siatkę, nie jest wymagana karta wędkarska, wstęp bezpłatny).
Zgłoszenia pod numerami telefonów: (32) 285 – 74 – 93, 662801912

13.08. 2019r.
dodane przez: S.D.

Fotowoltaika - informacja

W odpowiedzi na odwołanie od oceny merytorycznej projektu pn:    „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich” Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego uznał zwiększenie punktacji z 33,4 na 36,4 pkt. W związku z powyższym znajdujemy się na drugim miejscu na liście projektów niegrantowych. Na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy dofinansowania, ale mamy nadzieję, że Urząd Marszałkowski znajdzie dodatkowe środki finansowe i w przyszłości projekt zostanie wybrany do dofinansowania z listy rezerwowej.  
Zapraszamy po odbiór dokumentacji (audyty energetyczne) do pokoju 111. I piętro Urzędu Gminy w Tworogu. 

30.07. 2019r.
dodane przez: S.D.

Skorzystaj z bezpłatnego informatora i dowiedz się o swoich prawach i uprawnieniach

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące w gminie Tworóg oraz ich rodziny i bliskich do korzystania z bezpłatnego informatora. Publikacja zawiera zbiór informacji na temat ulg i uprawnień przysługujących osobom z niepełnosprawnością na poziomie powiatu i gminy. Informator można odebrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu.

22.07. 2019r.
dodane przez: S.D.

Susza

W  związku ze zbliżającym się terminem zbioru zbóż, i zagrożeniem wystąpienia suszy rolniczej, Gmina Tworóg informuje, iż istnieje możliwość  składania wniosków o szacowanie zakresu i wysokości szkód w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej spowodowanych wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego.

czytaj więcej
08.07. 2019r.
dodane przez: S.D.

II Charytatywny Bieg i Marsz NW w Kotach

Zapraszamy do udziału w II Charytatywnym Biegu i Marszu 6 km Dla Magdy i Marka w sobotę 3 sierpnia, który odbędzie się w Kotach (boisko sportowe).

Start o godzinie 13.00 - pobiegnijmy razem „By spełniły się marzenia”

czytaj więcej
28.06. 2019r.
dodane przez: S.D.

Indywidualna ochrona przed komarami w domu i ogrodzie

Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu przesyła informację Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego na temat Indywidualnej ochrony przed komarami w domu i ogrodzie.Ochrona przed komarami sprowadza się do przeprowadzania działań sprzyjających ograniczeniu liczebności oraz uciążliwości komarów w najbliższym otoczeniu człowieka.

czytaj więcej
28.06. 2019r.
dodane przez: S.D.

I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Wszystkich zainteresowanych przebiegiem I edycji zapraszamy do Tarnowskich Gór! 
W spotkaniach wezmą udział eksperci ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, którzy przybliżą założenia Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, przedstawią wzory dokumentów i przykładowe zadania. Spotkania będą także okazją do rozmowy na temat pomysłów i zadań, które mieszkańcy chcieliby zgłosić w I edycji.
Data i miejsce spotkania:3 lipca (środa), godzina 17.00, Starostwo Powiatowe (sala konferencyjna), ul. Karłuszowiec 5

czytaj więcej
28.06. 2019r.
dodane przez: S.D.

Informacja o realizacji projektu

Gmina Tworóg  przy współfinansowaniu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, realizowała w okresie od 21 maja 2019 r. do 3 czerwca 2019 r. zadanie pn. „Dofinansowanie profilaktyki zdrowotnej i edukacji ekologicznej dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tworogu oraz Szkoły Podstawowej w Wojsce”, którego całkowity koszt wynosił 40 240,00 złotych, w tym 5 860,00 zł to środki WFOŚiGW w Katowicach.

25.06. 2019r.
dodane przez: S.D.

III edycja programu "Bądź przyjazny"

W związku z rozpoczęciem III edycji programu "Bądź przyjazny" organizowanym przez Powiatową Społeczną Radę ds Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim mamy zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w konkursie, którego celem jest wyznaczanie miejsc przyjaznych osobom z niepełnosprawnością.
Szczegóły na stronie http://www.tarnogorski.pl/node/7716

20.06. 2019r.
dodane przez: S.D.

przeglądaj archiwalne Aktualności