logo BIP UG Tworóg
Wybierz język: PL DE CZ EN
A A A

Aktualności

Przerwa w dostawie prądu w budynku urzędu

Uprzejmie informujemy, że ze względu na konieczność wymiany złącza przez Tauron-Polska Energia, w dniu 22 listopada, w godzinach od 8.00 do 14.00, nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej do budynku Urzędu Gminy Tworóg. W tym dniu mogą wystąpić utrudnienia związane z pracą urzędu. Sprawy załatwiane drogą elektroniczną nie będą możliwe do zrealizowania. Za wynikłe niedogodności, niezależne od tut. urzędu, przepraszamy.  

21.11. 2013r.
dodane przez: J.L.

Jesienny Zlot forumowy

Zapraszamy wszystkich miłośników historii na zlot do Siedlca Janowskiego k. Częstochowy. Zlot odbywa się pod patronatem "Wiedzy i życia - inne oblicza historii". Jest to już XI spotkanie miłośników historii w tej formie. Zlot jest dla wszystkich chętnych, bez opłat zlotowych. Szczegóły dostępne są na plakacie.  

19.11. 2013r.
dodane przez: J.L.

Spotkanie serc Św. Marcina

Organizatorzy : Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Tworogu, Przedszkolu w Tworogu, Gimnazjum w Brynku oraz Rada Sołectwa Tworóg zaprasza w dniu 16.11.2013 roku (sobota) na godzinę 15.30  na spotkanie ze św. Marcinem, które rozpocznie się w kościele parafialnym w Tworogu.       


czytaj więcej
08.11. 2013r.
dodane przez: J.L.

XXXVIII sesja Rady Gminy Tworóg

W dniu 4 listopada 2013 roku o godz. 12.00 w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy odbędzie się 38 sesja Rady Gminy Tworóg.

czytaj więcej
25.10. 2013r.
dodane przez: S.D.

Marcinki w Wojsce

Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze św. Marcinem, w dniu 11 listopada br. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.45 w kościele parafialnym w Wojsce. 

Z tej okazji ogłaszamy konkurs na szopkę bożonarodzeniową o nagrodę Wójta Gminy Tworóg.   
(podpisane szopki należy składać w świetlicy szkolnej w Wojsce do poniedziałku 4 listopada).  
Organizatorzy : Rada Sołecka w Wojsce, GOK w Tworogu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojsce, Urząd Gminy Tworóg

czytaj więcej
22.10. 2013r.
dodane przez: J.L.

Kultywowanie śląskich tradycji

W dniu 30 września br. na uroczystej sesji Rady Gminy, z udziałem posła na sejm RP : Marka Plury i Marka Nowaka z Fundacji Silesia, podjęto uchwałę intencyjną w sprawie wspierania inicjatyw promujących śląską kulturę. W akcji bierze udział już prawie 30 gmin. Teraz także dołączyła się Gmina Tworóg. 

Jak słusznie Wójt podkreślił "Kultywowanie naszych śląskich tradycji musi odbywać się zawsze przy wzajemnym szacunku i tolerancji wszystkich mieszkańców naszej gminy."

czytaj więcej
23.10. 2013r.
dodane przez: J.L.

Wystawa kanarków i ptaków egzotycznych

W dniach 9 i 10 listopada w Szkole Podstawowej w Tworogu będzie można zobaczyć "Wystawę Kanarków i Ptaków Egzotycznych" zorganizowaną przez Tarnogórski Oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Ta kolejna wystawa jest owocem wieloletniej współpracy szkoły i związku hodowców. Serdecznie zapraszamy.

Wstęp bezpłatny.

22.10. 2013r.
dodane przez: J.L.

Wsparcie na założenie spółdzielni socjalnej

Izba Przemysłowo-Handlowa wraz z Rudzką Agencją Rozwoju Inwestor Sp. z o.o. ogłasza rekrutację do wsparcia na założenie spółdzielni socjalnej w ramach projektu nr POKL.07.02.02-24-007/12 „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Centralnego” Nabór wniosków będzie trwał od 30 października do 19 listopada 2013 roku

czytaj więcej
15.10. 2013r.
dodane przez: J.L.

Złote Gody

W dniu 26 września w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Tworogu odbyła się uroczystość z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego par, które ślubowały sobie miłość i wierność w roku 1962, 1953 i 1948. Orderami Prezydenta RP za 50-letnie pożycie małżeńskie, dekorował Wójt Gminy Tworóg Eugeniusz Gwóźdź. Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tworogu - Pani Irena Kocurek. W uroczytśości wzięła udział również Przewodnicząca Rady Gminy Tworóg - Pani Maria Łukoszek oraz Skarbnik Gminy Tworóg - Pani Renata Krain.

30.09. 2013r.
dodane przez: J.L.

Wyłożenie modernizacji ewidencji gruntów i budynków

Uprzejmie informujemy, że w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach                  przy ul. Mickiewicza 41 w terminie od 27.09.2013 roku do 17.10.2013 roku w godzinach pracy Komórki Organizacyjnej Geodeta Powiatowy, zostanie wyłożony do wglądu osób zainteresowanych projekt operatu opisowo-kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla obrębów ewidencyjnych : Boruszowice, Brynek, Hanusek, Koty, Mikołeska, Nowa Wieś Tworoska, Połomia, Świniowice, Tworóg i Wojska.

Pełna treść zawiadomienia do pobrania tutaj.

24.09. 2013r.
dodane przez: J.L.

przeglądaj archiwalne Aktualności