logo BIP UG Tworóg Logo UE
Zmień język: PL DE CZ EN

Aktualności

Dożynki Gminne w Połomi

24.08 2021r.

W ostatni weekend w Połomi obchodziliśmy Dożynki Gminne. W sobotę wieczorem uczestnicy bawili się na placu przy ul.Bytomskiej. W niedzielę świętowanie tradycyjnie rozpoczęła polowa Msza Św. celebrowana przez ks. Piotra Puchałę. Przez wieś przeszedł korowód uświetniony graniem orkiestry dętej, dorożką ze starostami dożynkowymi oraz koroną z KGW z Boruszowic-Hanuska,  obecnością władz gminy, samorządowców, mieszkańców gminy, miejscowych rolników, z udziałem parady maszyn rolniczych. Na obchodach można było też podziwiać koronę dożynkową wykonaną przez KGW z Tworoga.

Zachęcamy do czytania  TWG Kuriera naszej lokalnej gazety, gdzie okiem fotoreportera możemy zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.    

24.08.2021r.
dodane przez: admin

Miasteczko Zdrowia

20.08 2021r.

W związku z organizowanym przez Województwo Śląskie przy wsparciu Gminy Świerklaniec „Miasteczkiem Zdrowia” w dniu 21 sierpnia br. w Parku w Świerklańcu, serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu. 

Bezpłatne konsultacje i badania, wykonywane przez specjalistów szpitali wojewódzkich: okulistyczne, ortopedyczne, pulmonologiczne, podologiczne, neurochirurgiczne, diabetologiczne, fizjoterapeutyczne, onkologiczne, wykrywania tętniaków aorty brzusznej, z zakresu zdrowia psychicznego, w kierunku wykrywania wirusa HIV i zakażenia kiłą, testy przesiewowe w zakresie uzależnień od alkoholu, punkty pomiaru ciśnienia, poziomu cukru we krwi, spirometrii ...

20.08.2021r.
dodane przez: admin

Mobilny punkt szczepień

16.08 2021r.

W niedzielę 15 sierpnia w godzinach od 7.00 do 19.00 , na Placu Wolności w Tworogu umiejscowiony był mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Szczepienia przeprowadził Zespół Szczepienny ze Szpitala nr 4 z Gliwic. Z możliwości szczepienia skorzystało 57 osób. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. W szczególności : Sołtysowi Kotów – za pożyczenie namiotu, stołów i ławek, OSP Tworóg – za przewiezienie i rozłożenie sprzętu, Policji w Tworogu – za zabezpieczenie przedsięwzięcia. 

16.08.2021r.
dodane przez: admin

WFOŚiGW w Katowicach - dotacje na działania proekologiczne w Gminie Tworóg

16.08 2021r.

W dniu 6 sierpnia w Katowicach w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się spotkanie wójta gminy Tworóg Pana Eugeniusza Gwoździa, Pana Posła na Sejm RP Jarosława Gonciarz oraz prezesa WFOŚiGW Pana Tomasza Bednarka. Na spotkaniu podsumowano dotychczasowe wspólne działania gminy i funduszu oraz omówiono możliwości uzyskania dodatkowych środków finansowych na działania proekologiczne. Kilka dni po spotkaniu zostaliśmy poinformowani, że Gmina Tworóg otrzyma dofinasowanie do paneli fotowoltaicznych dla OSP Połomia.

16.08.2021r.
dodane przez: admin

Szczepienie COVID-19

13.08 2021r.

Urząd Gminy w Tworogu ogłasza, iż w dniu 15.08.2021 roku od godziny 7:00 do godziny 19:00 na parkingu pod Kościołem Św. Antoniego w Tworogu będzie istniała możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19 szczepionkami firm Johnson & Johnson (jednodawkowa) oraz Pfizer.

13.08.2021r.
dodane przez: S.D.

Narodowy Spis Powszechny 2021 - przypomnienie

13.08 2021r.

Urząd Gminy w Tworogu przypomina, iż do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.
Podstawową formą spisu jest samospis internetowy poprzez Aplikację Spisową do której można przejść poprzez stronę: spis.gov.pl, jednakże istnieje także metoda uzupełniająca – spis poprzez telefon na infolinię spisową.

czytaj więcej
13.08.2021r.
dodane przez: S.D.

Siostra Urszula - dyrektor MOS w Wojsce nie żyje

09.08 2021r.

Z głebokim żalem żegnamy ś.p. siostrę Dyrektor Urszulę Mroczek. Rodzinie zmarłej, Jej wychowankom oraz wspólpracownikom składamy serdeczne wyrazy współczucia. 

Wójt Gminy Tworóg - Eugeniusz Gwóźdź, Zastępca Wójta - Łukasz Ziob oraz pracownicy Urzędu Gminy Tworóg.

czytaj więcej
09.08.2021r.
dodane przez: admin

Nagroda Wójta za wybitne osiągnięcia w sporcie

06.08 2021r.

W dniu 3 sierpnia br. Wójt Gminy Tworóg - Eugeniusz Gwóźdź oraz Zastępca Wójta - Łukasz Ziob wręczyli czek, jako Nagrodę Wójta za wybitne osiągnięcia sportowe. Uhonorowanym sportowcem jest Pan Kamil Piotrowiak, mieszkaniec naszej Gminy, który w tym roku został Mistrzem Polski WBBF WFF w kategorii Body Athletic Man. 

Panu Kamilowi gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy dalszych. Jeszcze niedawno, bo w 2017 roku Pan Kamil zdobył brązowy medal w kategorii Body Building Man. W tym roku - złoto. Przed nim Mistrzostwa Świata. Trzymamy kciuki.

06.08.2021r.
dodane przez: admin

Konkurs dla organizacji pozarządowych "Rodzina jest najważniejsza"

04.08 2021r.

Informujemy, że Wojewoda Śląski wraz z powołaną przez niego Radą do spraw Rodziny ogłosili konkurs dla organizacji pozarządowych działających na rzecz rodziny.   

Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszej 10 minutowej prezentacji - filmu, slajdów, przedstawiającej różnorodne i najciekawsze akcje podjęte na rzecz rodziny. 

czytaj więcej
04.08.2021r.
dodane przez: admin

"Odkryj Zielone Płuca Śląska" - konkurs fotograficzny

29.07 2021r.

W imieniu organizatora - PGL LP Nadleśnictwo Brynek, w ramach prowadzonej wakacyjnej akcji Odkryj Zielone Płuca Śląska z Nadleśnictwem Brynek dofinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym. 

Konkurs dedykowany jest dla fotografów - amatorów, trwa od 10 lipca do 31 sierpnia 2021r. Prace konkursowe należy przesyłać na adres: brynek@katowice.lasy.gov.pl (zgodnie z ustalonymi parametrami - zawartymi w regulaminie.
 

czytaj więcej
29.07.2021r.
dodane przez: admin

przeglądaj archiwalne Aktualności