logo BIP UG Tworóg Logo UE
Zmień język: PL DE CZ EN

Aktualności

09.06.2021r.

60 lat KGW w Tworogu

Koło Gospodyń Wiejskich w Tworogu w tym roku obchodzi 60 lecie działalności. Z tej okazji, w dniu 6 czerwca 2021 roku została odprawiona Msza Św. w kościele parafialnym w Tworogu. 


Po Mszy Św. członkinie KGW otrzymały z Gminy Tworóg pamiątkowe książki z listem gratulacyjnym podpisanym przez naszych włodarzy – wójta i jego zastępcę. 

Koło Gospodyń Wiejskich założone przez Panią Helenę Czerniawską, rozpoczęło swoją działalność latem w 1961 roku.  Następne przewodniczące : Zofia Lorek, Szarlota Świercok, Łucja Staś i Helena Gwozdek zapisały się na kartach historii i w pamięci lokalnej społeczności. Obecnie KGW w Tworogu skupia w swojej organizacji 40 Pań - Pani Cecylia Bambynek jest członkinią od samego poczatku (to jest 60 lat). Aktualna szefowa KGW – Pani Gertruda Byszewska pełni tą funkcję od 2007 roku. Pani Gertruda znana, ze swojego zaangażowania, bezinteresowności i dobrego serca, jest także sołtysem Tworoga. KGW w Tworogu przygotowuje corocznie koronę dożynkową, piecze ciasta na cele charytatywne oraz angażuje się w inne akcje.  Od 13 lat angażuje się w dożynkach diecezjalnych. Organizuje wycieczki turystyczne, dawniej także zabawy taneczne w karnawale.
Pani Gertrudzie, Pani Cecylii oraz wszystkim członkiniom koła gratulujemy jubileuszu i życzymy dużo nowych twórczych pomysłów, następnych jubileuszy, dalszej wytrwałości i rozwoju. Prosimy także o przyjęcie wyrazów uznania. Kochane Panie - Wasza organizacja przyczynia się do wzbudzania aktywności społecznej i pielęgnacji pozytywnych wartości. Służy kształtowaniu tożsamości kulturowej mieszkańców oraz przyczynia się do umacniania tradycji Naszej Małej Ojczyzny. Wasze zaangażowanie i bezinteresowność w podejmowanych działaniach służą za przykład dla młodszego pokolenia. Nic lepiej nie kształtuje człowieka, jak podejmowanie działań na rzecz społeczności. W tym co przyjdzie Wam dalej czynić, niech nie zabraknie zdrowia oraz pomyślności, a praca społeczna dostarczy wielu satysfakcji wyrażonych wdzięcznością całej naszej społeczności.