logo BIP UG Tworóg Logo UE
Zmień język: PL DE CZ EN

Aktualności

05.03.2012r.

Zaproszenie do udziału w XIX Regionalnym Przeglądzie Pieśni "Śląskie Śpiewanie"

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny wraz z Związkiem Górnośląskim zapraszają do udziału w XIX Edycji Regionalnego Przeglądu Pieśni " Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza


Zadaniem przeglądu jest pielęgnowanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego i prezentacja śląskich pieśni ludowych. W tym roku organizatorzy szczególnie zachęcają do przygotowania nowych utworów, znajdujących się w śpiewniku "Pieśni dla dzieci i młodzieży ze zbiorów profesora Adolfa Dygacza" - wybór Janina Dygacz (rok wydania 2011).
Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych. Udział w przeglądzie to nie tylko rywalizacja o nagrody. Posiadający blisko dwudziestoletnią tradycję Przegląd jest festiwalem różnorodności pod względem doboru repertuaru, kompetencji gwarowej i przygotowania strojów, a uczestników "Śląskiego Śpiewania"  niezmiennie jednoczy zainteresowanie pieśnią śląską, chęć podtrzymania tradycji muzycznej, radość ze wspólnego śpiewania i słuchania pieśni.
2 czerwca 2012 roku w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny odbędzie się Koncert Galowy "Śląskiego Śpiewania".
Karta zgłoszenia
Harmonogram eliminacji
Szczegółowy regulamin