logo BIP UG Tworóg Logo UE
Zmień język: PL DE CZ EN

Aktualności

10.03.2019r.

16 edycja konkursu Lady D.

Europoseł Marek Plura zaprasza do udziału w 16. edycji konkursu Lady D. – Dama z Niepełnosprawnością.Ideą konkursu jest promowanie niezwykłych kobiet, które mimo zmagania się z niepełnosprawnością osiągają życiowe sukcesy, realizują pasje, są inspiracją, oparciem i wzorem dla innych. Organizowany przeze mnie od 2002 roku konkurs skierowany jest do organizacji i osób z województwa śląskiego, działających na rzecz aktywnego życia kobiet z niepełnosprawnościami.
Na zgłoszenia czekamy do 14 marca 2019 roku.


Zapraszam mieszkańców Śląska do zgłaszania kandydatur z terenu Państwa powiatu, miasta, czy gminy. Zgłoszenia można dokonać przy pomocy formularza, który jest do pobrania na stronie www.plura.pl i przesyłając je na adres e-mail: biuro@plura.pl bądź na adres pocztowy biura w Katowicach tj. ul. Ceglana 4a, 40-514 Katowice.
Pierwsza edycja konkursu Lady D. odbyła się w 2002 roku. Od tego czasu finały Lady D. odbywały się już m.in. w Katowicach, Sejmie RP i Parlamencie Europejskim w Brukseli. Od 2011 roku Konkurs nosi imię Ś.P. Krystyny Bochenek, wicemarszałek Senatu RP, wielkiej orędowniczki konkursu, która zginęła tragicznie w katastrofie smoleńskiej.