logo BIP UG Tworóg Logo UE
Zmień język: PL DE CZ EN

Aktualności

08.05.2020r.

Przedszkola w Gminie Tworóg pozostaną zamknięte do dnia 15 maja 2020 r.

Szanowni Państwo !

W dniu dzisiejszym, po przeprowadzeniu konsultacji z dyrektorami: gminnego przedszkola oraz zespołów szkolno - przedszkolnych, podjęto decyzję, że gminne przedszkola pozostaną zamknięte do dnia 15 maja br.


Do tego dnia zostaną opracowane wszystkie potrzebne procedury oraz regulaminy w związku z wytycznymi opublikowanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny. Nakładają one na samorząd, dyrektorów placówek a także rodziców i opiekunów prawnych, szereg obowiązków, które należy spełnić w związku z funkcjonowaniem przedszkola.

W minionym tygodniu wychowawcy grup przedszkolnych zwrócili się do rodziców z pytaniem czy w tych warunkach chcą wysłać swoje dziecko do placówki. Z udzielonych odpowiedzi wynika, że z całej gminy tylko kilkunastu rodziców zdecyduje się na posłanie swoich pociech do przedszkola.

Dynamiczny rozwój zakażeń w naszym regionie również wpływa na podjęcie decyzji, w której najważniejszą wytyczną jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci, ich rodziców oraz pracowników przedszkoli.