logo BIP UG Tworóg Logo UE
Zmień język: PL DE CZ EN

Aktualności / kultura [arch. 2010]

Spotkanie ze Św. Marcinem w Wojsce

04.12 2010r.

Spotkanie ze Św. Marcinem w Wojsce w dniu 11 listopada 2010 r. Rozpoczęcie nastąpiło w kościele parafialnym w Wojsce, następnie w asyście Św. Marcina i z latarniami w ręku przemaszerowano do sali bankietowej „Pod Różą” Państwa Nowak. Po drodze Św. Marcin oddał napotkanemu żebrakowi swój płaszcz, oraz użyczył swojego konia.

Dla dzieci w Sali czekały już słodkie niespodzianki oraz pyszne rogaliki Św. Marcina. Potem dzieci bawiły się przy przedstawieniu teatralnym pt. ”Supełkowe skrzaty” .

Po zabawie nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu pod patronatem Wójta Gminy Tworóg – Eugeniusza Gwoździa, na najładniejszą pracę plastyczną dotyczącą życia Św. Marcina.

Zobacz fotorelację w galerii.

04.12.2010r.
dodane przez: S. D.

"Dożynki Gminne" w Tworogu

04.12 2010r.

"Dożynki Gminne" w Tworogu są organizowane w cyklu imprez kulturalnych, w ramach projektu „Festiwal Kultury Powiatu Tarnogórskiego”.

Beneficjentem Projektu jest Powiat Tarnogórski oraz Partnerzy – Gminy Powiatu Tarnogórskiego, w tym Gmina Tworóg. Projekt zakłada realizację dziesięciu imprez kulturalnych, których głównym zadaniem jest prezentacja dorobku kulturalnego mieszkańców Powiatu.

czytaj więcej
04.12.2010r.
dodane przez: S. D.

przeglądaj archiwalne Aktualności